Każde z nas, bez względu na wiek i płeć, kiedyś bawiło się lalkami. Niezależnie od tego, czy masz własne dzieci, czy szukasz prezentu dla dzieciaków znajomych, z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że na twojej liście zakupów jest jakaś lalka. Nie wiesz, jaką kupić? Nie przejmuj się – w tym artykule pomożemy Ci wybrać lalkę idealną!

Lalki dla malucha

Wybór odpowiedniej lalki dla młodszych dzieci powinien być dobrze przemyślany, ponieważ zabawka posiadająca w komplecie małe akcesoria lub ubranka jest dla maluchów niebezpieczna. Na szczęście z odsieczą przychodzą nam lalki przytulanki.

Ekspert ze sklepu Linkbaby.pl radzi:

Powinniśmy brać pod uwagę sugerowany wiek dziecka podany na opakowaniu zabawki. Przytulanka będzie najodpowiedniejszą lalką dla dwulatki czy dwulatka, ale dzięki temu, że są to zabawki miękkie i lekkie, starsze dzieci także lubią je mieć przy sobie. Można je na przykład zabrać na wycieczkę lub do przedszkola.

Lalki dla przedszkolaka

Dla dziecka w wieku od dwóch do czterech lat możesz wybrać lalkę z prostym, wytrzymałym korpusem i ubrankami, które można łatwo zdejmować. Dzieci w tym wieku wykazują bardzo zróżnicowane zainteresowanie lalkami; niektórzy interesują się nimi tylko jako zagadką, którą rozwiązuje się po zdjęciu ubrań. Inne są gotowe schować lalkę w plecaczku i nosić ją wszędzie, rozmawiając z nią przez całą zabawę. Pamiętaj, że wielkość lalki nie powinna przewyższać ręki dziecka, mierząc od łokcia po koniuszki palców – dzięki temu łatwiej będzie ja kołysać.

Zabawki dla dzieci w wieku szkolnym

Dla dzieci między szóstym a dziesiątym rokiem życia lalki stają się kimś w rodzaju przyjaciela. Lalka to towarzysz zabaw, któremu można stylizować fryzury, przebierać w różne stroje, dobierać akcesoria. Najpopularniejsze lalki dla dziewczynek w tym wieku to oczywiście lalki Barbie, ale są też dzieci, które wolą bohaterów z modnych obecnie lalek „Monster High” lub „Frozen”. W tym wieku dzieci najczęściej kochają wszelkie akcesoria dla lalek, czyli ubranka, domki, mebelki, zwierzątka, akcesoria do włosów itp.

Bezpieczne zabawki dla dzieci

Gdy mowa o zabawkach dla dzieci, szczególnie małych, na znaczeniu zyskuje kwestia bezpieczeństwa i jakości materiałów. Choć niską ceną kuszą lalki na różnych giełdach, rynkach czy serwisach zakupowych, warto zwrócić uwagę, czy materiał, z którego są wykonane, posiada niezbędne atesty. Niskiej jakości guma czy plastik mogą uczulać, kleje stosowane w Azji mogą nie być dopuszczone do użytku w Europie, a lalki szmaciane pozszywane słabymi nićmi mogą się po prostu rozpaść. Pamiętaj, że chodzi o przedmiot, który dziecko będzie często trzymało bardzo blisko swojego ciała, a maluchy mogą lalkę nawet polizać. W tej sytuacji nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie i zainwestować w lalkę sprawdzonej firmy, pochodzącą z pewnego źródła – mówi ekspert linbaby.pl.

Zabawa lalkami to coś, co łączy pokolenia. Niezależnie od tego, czym jeszcze zaskoczy technika i jakie fascynujące gadżety będzie można zaoferować swoim pociechom, twoje dziecko, gdy dorośnie, najprawdopodobniej wspominać będzie właśnie ukochaną lalkę.