Minecraft jest uwielbiany przez miliony dzieci na całym świecie – nic więc dziwnego, że nauka języka angielskiego w środowisku tej gry jest dla nich fascynującą przygodą! Dziś więc postanowiliśmy napisać nieco więcej na temat nauki angielskiego w Minecraft Education Edition. W jaki sposób dzieci utrwalają wiedzę i umiejętności językowe w tej wyjątkowej grze? Odpowiedź na to pytanie poznasz dzięki lekturze właśnie tego artykułu. Chyba więc już nie ma sensu zakopywać się jeszcze głębiej w tym i tak już długim wstępie – zapraszamy do lektury!

Świat Minecrafta jest złożony z bloków

Dlaczego pod koniec wstępu wspomnieliśmy o kopaniu? Bo kopanie jest jedną z kluczowych czynności w Minecrafcie – to właśnie z wykopanych bloków tworzymy świat gry. Używając tych bloków, możemy również utrwalać szkolną wiedzę – tak z matematyki czy programowania, jak i z języków obcych takich jak chociażby angielski. Gdynia jest miastem od lat stawiającym na nowoczesność i rozwój. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj niedawno została otwarta pierwsza w Polsce certyfikowana placówka edukacyjna prowadząca zajęcia w środowisku Minecrafta.

Kopalnia Nauki i Wiedzy jest miejscem, w którym dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę i przy wsparciu nauczycieli, którzy postanowili wyjść poza schemat tradycyjnego modelu nauczania. W ramach prowadzonych tutaj zajęć dzieci mogą utrwalać zdobytą w szkole publicznej, przygotowywać się na egzamin 8-klasisty, uczyć się kodowania czy też właśnie języków obcych. Uznaliśmy więc, że warto odwiedzić to miejsce i przekonać się, w jaki sposób dzieci uczą się angielskiego w wirtualnym świecie popularnej gry.

Angielski w Minecraft Education Edition

W Minecraft Education Edition uczniowie komunikują się ze sobą w języku angielskim. Muszą współpracować, negocjować, wydawać polecenia i opisywać swoje pomysły. To świetny sposób na praktykę mówienia i słuchania w tym języku! Nauczyciele mogą tworzyć specjalne zadania i misje, które uczniowie rozwiązują dzięki współpracy i komunikacji. Na przykład, mogą stworzyć zagadki, których rozwiązanie zależy od zrozumienia instrukcji po angielsku. Uczniowie mogą również budować konstrukcje z bloków, bądź też układać je w zgodzie z wytycznymi.

To doskonała okazja do nauki słownictwa i gramatyki, ale również współpracy zespołowej, zaradności i przede wszystkim – komunikatywności. Sercem edukacyjnej wersji gry jest klasa, w której dzieci pracują nad projektami – w niej rozwiązują zadania, spotykają pozostałych uczniów z klasy i oczywiście nauczyciela. Minecraft Education Edition to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które może przekształcić proces nauki języka angielskiego w prawdziwą przygodę!