Pierwsza komunia zwykle przypada na maj bądź czerwiec. Ze względu na dobrą pogodę, ciepłą temperaturę i rozwijającą się wokół wiosnę, doskonałym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie. Organizacja przyjęcia komunijnego w plenerze to nie lada wyzwanie, jednak warto przemyśleć możliwość świętowania na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie bądź na pobliskiej polanie – co będzie potrzebne na takie przyjęcie?

Stoliki i miejsca do siedzenia

Oczywiście podstawą jest wyniesienie do ogrodu odpowiednio dużego stołu bądź kilku mniejszych stolików. Dodatkowo, należy pamiętać o krzesełkach bądź ławkach, na których zaproszeni goście będą mogli wygodnie usiąść. Można również pomyśleć o kąciku dla dzieci i zamiast stołu przygotować dla nich piknik na kocach – zważywszy na to, że dzieci i tak nie lubią siedzieć przy stole, będzie to świetne rozwiązanie.

Stoliczku nakryj się, czyli dekoracje stołu

Przyjęcia na świeżym powietrzu z założenia są mniej formalne niż obiady w restauracji czy lokalu. Dlatego warto pomyśleć o menu, które będzie bardziej przystępne do spożywania na zewnątrz. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, że na świeżym powietrzu łatwiej o zabrudzenia i plamy, dlatego też, zamiast nakrywać stół najlepszym obrusem, lepiej zdecydować się na plastikowy bądź papierowy obrus, który po zakończeniu przyjęcia komunijnego będzie można po prostu wyrzucić. Zamiast szkła czy porcelany warto również rozważyć użycie jednorazowej zastawy stołowej – plastikowych bądź papierowych kubeczków i talerzyków, szczególnie w przypadku kącika dla dzieci. Jest to tym bardziej dobry pomysł, iż obecnie można znaleźć naprawdę estetyczne i eleganckie nakrycia. Duży wybór jednorazowej zastawy stołowej dostępny jest w sklepie GoDan Party.

Dekoracje ogrodu i stołu

Pierwsza komunia to wyjątkowe święto, które przeżywa się tylko raz w życiu, dlatego też przyjęcie komunijne zasługuje na odpowiednią oprawę. Warto wprowadzić odpowiedni, uroczysty nastrój nie tylko na samym stole, ale również w jego najbliższym otoczeniu. Wśród dekoracji, które najlepiej sprawdzą się na komunię, znajdują się:

  • Balony gumowe i foliowe – najlepiej gładkie w białym kolorze bądź specjalne okolicznościowe, z nadrukiem odpowiadającym okazji.
  • Girlandy z napisami i flagami – to doskonała ozdoba na przyjęcie w ogrodzie. Takie dekoracje można bez trudu zawiesić na gałęziach drzew czy krzewów. Jest to tym bardziej trafiony pomysł, jeśli girlandy i banery nawiązują do okoliczności.
  • Kule dekoracyjne – podobnie jak girlandy, doskonale wpasują się w wystrój przyjęcia w ogrodzie, a jeśli będą utrzymane dodatkowo w białym kolorze, to również przyjęcia komunijnego.
  • Lampiony – dobra propozycja dla tych, którzy planują przyjęcie do późnych godzin. Lampiony rozwieszone na sznurkach w ogrodzie będą wyglądały uroczo i niezwykle klimatycznie o zmierzchu. Z pewnością wprowadzą niepowtarzalny nastrój przy spokojnych pogawędkach o zmierzchu.
  • Winietki i ozdoby na stół – na stole nie powinno zabraknąć kwiatów, kompozycji z owoców, a także ozdobnych winietek. Estetycznie wyglądają również ozdobne figurki nawiązujące do okoliczności.

Te i inne dekoracje komunijne dostępne są w ofercie sklepu GoDan Party. Z ich pomocą można uświetnić przyjęcie i sprawić, że goście zapamiętają je na długo.

Muzyka i atrakcje

Organizowanie przyjęcia w ogrodzie pozostawia szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o atrakcje dla gości, a w szczególności dla dzieci. Przestrzeń i świeże powietrze to najlepsze rozwiązanie dla najmłodszych. Warto przygotować zatem kilka gadżetów – piłkę, paletki i lotki do badmintona, skakankę i wszelkie inne akcesoria do zabawy. Oprócz tego warto postarać się o jakiś głośnik, który zapewni akompaniament muzyczny podczas przyjęcia.