Kokon niemowlęcy to gadżet, o którym kiedyś nawet nie słyszano, teraz jednak coraz częściej można zobaczyć go w sieci i w wyprawkach mam dopiero co urodzonych maluchów. Gdy ktoś pierwszy raz spotka się z tą nazwą może mieć nieco mylne wyobrażenia na jego temat. Kokon dziecięcy to inna nazwa na gniazdko dla noworodka i w zasadzie nieco bardziej przypomina ono właśnie ten rodzaj przedmiotu. Wielu rodziców chwali sobie jego uniwersalne zastosowanie i oraz uroczy wygląd, który uzupełnia kącik dziecięcy. Czym właściwie jest zatem kokon dla niemowlaka?

Gniazdko dla noworodka – przydatny element wyprawki dziecięcej

Kokon niemowlęcy to miejsce, w którym można bezpiecznie położyć dziecko, które nie umie jeszcze samodzielnie się przekręcać oraz siadać. Wiek w którym niemowlę może korzystać z tego rodzaju przedmiotu określa się jako 0-6 miesięcy, chociaż trzeba brać poprawkę na indywidulany temperament oraz ruchliwość malucha. Jak wygląda kokon dla niemowląt? Można go określić jako materac z wysokimi ściankami, które chronią dziecko przed zmienieniem swojego położenia, chronią przed upadkiem z wysokości oraz dają uczucie przyjemnego otulenia. Po czasie jaki maluch spędził w ciasnym i ciemnym łonie matki, najlepiej czuje się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, które przypominają mu o bezpiecznym środowisku w maminym brzuchu. Jakie korzyści przyniesie kupno kokonu dla niemowlaka?

Bezpieczne miejsce dla dziecka

Niemowlak wymaga stałej uwagi, a wszelkie czynności, które w końcu trzeba wykonać tj. gotowanie, uprzątnięcie domu lub kąpiel dobrze jest przeprowadzać mając dziecko cały czas na oku. Dlatego rodzice zabierają malucha razem ze sobą do każdego pokoju, jednak często jest to zadanie wymagające nie lada kombinacji, ponieważ nie wiadomo, gdzie położyć dziecko by było mu ciepło, wygodnie oraz czuł się bezpiecznie. Kokon niemowlęcy pozwala na ułożenie maluch na kanapie, stole a nawet na podłodze, bez obaw o jego komfort. Ścianki zabezpieczają malucha przed zmianą położenia, więc rodzice mogą swobodnie zając się sobą.

 Kokon dziecięcy – udogodnienie podczas podróży

Podróże z małym dzieckiem są nie lada wyzywaniem. Nigdy nie wiadomo jak będzie reagować na nowe otoczenie, ponadto trzeba pamiętać o zabraniu wszystkich potrzebnych podczas nieobecności w domu rzeczy. Nie na każdą wyprawę można zabrać jednak przewijak i łóżeczko, za to nic nie stoi na przeszkodzie by wziąć ze sobą kokon dziecięcy, który jest lekki i poręczny. Dzięki niemu dziecko będzie czuło się dobrze nawet w obcym otoczeniu. W kokonie dla niemowląt można także spokojnie przewijać dziecko lub układać je do snu. Zdejmowana poszewka pozwala na łatwe uporanie się ze wszystkimi zabrudzeniami.

 Gniazdko dla niemowlaka – uroczy element dekoracyjny

Kokon niemowlęcy dostępne są w wielu kolorach i kształtach. Mogą być ozdobione falbankami lub przybierać postać zwierzątka albo przedmiotu. Kokon niemowlęcy dla chłopca może mieć kolor niebieski albo zielony, a dla dziewczynki sprawdzi się gniazdko w odcieniach różu. Można także zdecydować się na bardziej neutralne barwy. Kokon niemowlęcy szary lub biały to doskonała opcja, gdy w czasie zakupu nie wiemy jakiej płci jest dziecko.

Czy warto zdecydować się na gniazdko?

Kokon dla niemowląt to element wyprawki, która sprawdza się w wielu sytuacjach i zapewnia spokój ducha zarówno dziecku jak i rodzicom. Można włożyć go do wózka, łóżeczka i położyć na kanapie bądź stole. Dzięki niemu życie z maluchem może być znacznie prostsze.