Prędzej czy później przyjdzie moment, w którym zaproszenie grona znajomych i upieczenie tortu dla swojej pociechy może nie wystarczyć w kontekście wymarzonych urodzin. W końcu urodziny dla jednolatka będą różnic się od urodzin dla przedszkolaka a nawet ucznia. Jak zatem przygotować udaną imprezę urodzinową dla dziecka – podpowiadamy!

Nie będzie tajemnicą, że pomysłów na imprezę urodzinową dla dziecka jest wiele. Wybór właściwej opcji powinien być uzależniony od wieku dziecka oraz jego zainteresowań. Oczywiście, jeżeli jest to impreza dla 1-2 latka, to prawdopodobnie zdecydujecie się na organizację przyjęcia w domu. W skład gości wejdą Wasi znajomi a nie znajomi dziecka. Do tego etapu można podejść zatem całkiem kameralnie. Można oczywiście postawić na sprawdzone rozwiązania, takie jak urodzinowy tort czy chociażby kolorowe balony, którymi można udekorować mieszkanie. Popularnością cieszą się także wszelkiego rodzaju łańcuchy, czapeczki na głowę, wzorzyste obrusy czy papilotki.

W przypadku dzieci kilkuletnich wchodzi już w grę możliwość zorganizowania imprezy tematycznej. Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zazwyczaj mają już swoje zainteresowania, ulubione bajki a nawet idoli. Taką imprezę można zorganizować zarówno w domu, jak i w wynajętej na tę okazję sali czy w lokalu. Jeżeli mamy własne podwórko, możemy dodatkowo w ciepły dzień zorganizować grilla, albo zabawę w chowanego, mecz piłki nożnej. Wiele osób korzysta także z usług animatorów, którzy przygotowują dla dzieci liczne zabawy, nie raz związane z przebieraniem się z klaunów, wróżki, rycerzy czy inne fantastyczne postacie. Jeżeli nie przebrani animatorzy, to może przebrani goście? Dzieci uwielbiają udawać swoich ulubieńców, więc bez problemu na takich imprezach spotkanie postacie ze Star Wars, Marvela czy serii filmów Pixara. Jeżeli zależy nam na czymś bardziej zorganizowanym, możemy zatrudnić animatorów, którzy będą mieli przygotowany tematyczny program urodzin. Warsztaty malarskie, konkurs wokalny, zabawy konstruktorskie z użyciem klocków LEGO a może bardziej zaawansowana robotyka? Możliwości organizacji imprez urodzinowych dla dzieci jest całe mnóstwo.

Decydując się na organizację imprezy urodzinowej dla swojej pociechy, warto pamięć o tym, że istnieje wiele opcji jej urozmaicenia – zarówno tych tanich, jak i tych droższych. Nie można przy tym zapominać o tym, dla kogo organizuję się przyjęcie. Nie jest to bowiem impreza dla nas, a dla dziecka. Warto zatem mieć na uwadze jego zainteresowania, preferencje i pragnienia. W końcu ma to być dla niego magiczny, niezapomniany wieczór.