Wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka na urodziny nie jest łatwą sprawą. Wpływa na to przede wszystkim bardzo szeroki asortyment różnorodnych produktów dostępnych w sklepach, a także fakt, że większość dzieci obecnie posiada tak dużą ilość rozmaitych zabawek i gadżetów, że trudno jest podjąć decyzję o nowym zakupie, gdyż nie wiadomo czego jeszcze nie posiada i co wpisuje się w jego gust.

Zabawki dla dzieci różnią się między sobą specyfiką przede wszystkim ze względu na wiek. Zazwyczaj na opakowaniach umieszczone są informacje dla jakiej grupy wiekowej przeznaczone jest dana zabawka – warto pamiętać, że dla małych dzieci nie nadają się wszelkie zabawki posiadające małe i ruchome elementy, które mogłyby zostać połknięte przez dziecko. Dla dzieci do dwóch lat sprawdzą się najlepiej zabawki edukacyjne, które uczą i bawią jednocześnie, a także wszelkie zabawki muzyczne, które wydają dźwięki oraz jednocześnie bardzo często emitują efekty świetlne – małe dzieci przepadają za takimi bodźcami oraz chętnie korzystają z tego typu zabawek.

Wśród pomysłów na prezent dla kilkulatków dużą popularnością cieszą się zabawki kreatywne, które rozwijają zdolności manualne, stymulują twórczość oraz ćwiczą kreatywność dzieci. Zaliczają się do nich wszelkie modele do składania i klocki, które z pewnością spodobają się większości chłopców w wieku przedszkolnym. Dla dziewczynek producenci zabawek przygotowują różnorodne zestawy plastyczne, torby do samodzielnego uszycia (przystosowane na przykład dla 5latków – posiadają bezpieczną igłę oraz fabryczne dziurki w miejscu szycia).

Choni.pl – sklep z zabawkami dla Twojego dziecka.

Przy wyborze odpowiedniej zabawki na prezent warto jest poradzić się rodziców dziecka – można wtedy przede wszystkim uniknąć kupienia czegoś, co dziecku już ma. Dodatkowo rodzice bardo często wiedzą czym w szczególności dzieci lubią się bawić. Dzięki temu prezent będzie trafiony oraz przydatny dziecku. Na koniec warto jest pamiętać, że zawsze wartościowym prezentem są klasyczne podarunki – książki, pluszaki, gry planszowe, kolorowanki czy zestawy klocków.  Nie jest ważna ilość pieniędzy przeznaczonych na prezent, ale liczy się sam gest oraz obecność na urodzinach dziecka – zdecydowanie warto o tym również pamiętać.