Istnieje wiele pomysłów na prezent dla noworodka. Dobrym pomysłem będzie sprezentowanie maluszkowi ubranek, maskotki, kocyka, zestawu pościeli, butelki do karmienia, gryzaka, grzechotki lub po prostu zapasu pampersów. Wybór jest naprawdę duży.

Ubranka dla noworodka 

Wiele osób wybiera na prezent dla noworodka odzież. Ubranka dla dziecka to bardzo praktyczny prezent. Stanowi on podstawowy element wyprawki dla noworodka. Dziecko często się brudzi przez co należy je przebierać nawet klika razy dziennie. Warto wcześniej dopytać rodziców o rozmiar ubranka. Dziecko rośnie bardzo szybko, co wymaga częstych zakupów nowej odzieży. Chcąc kupić ubranka o nieco większym rozmiarze lepiej jest wybrać coś codziennego użytku np. pajacyki czy skarpetki aby mieć pewność, że maluch na pewno z nich skorzysta.

Maskotka lub miś 

Każde dziecko szybko przywiązuje się do swojego misia lub innej ulubionej maskotki. Dzięki takiemu prezentowi dziecko czuje się bardziej bezpieczne, może przytulic się do misia i spokojnie zasnąć. Maskotki sprawdzają się znakomicie także do rozśmieszania noworodka i różnych prostych zabaw. Każdy obdarowujący będzie zachwycony, gdy podarowany pluszak stanie się na długie lata ulubieńcem maluszka.

Smoczek i gryzak 

Każdy noworodek rodzi się z odruchem ssania. Podczas karmienia piersią uspokaja się, czuje bliskość i bezpieczeństwo. Podobnie dzieje się, gdy ssie smoczek. Dodatkowo dzięki niemu, dziecko nie wkłada do buzi przypadkowych przedmiotów.

Gdy dziecko zacznie ząbkować, nieocenionym prezentem okaże się gryzak. Pozwoli ukoić ból i da zajęcie dziecku (a odpoczynek rodzicom). Istnieją tradycyjne gryzaki, wodne i silikonowe. Wszystkie są warte uwagi i przynoszą dziecku ulgę. Wiele egzemplarzy ma dodatkowe wypustki, które masują dziąsła dziecka. Gryzaki wodne mają także działanie schładzające, dzięki czemu znieczulają dziąsła maluszków.

Kocyk i pościel 

Dobrym wyborem na prezent dla noworodka jest zestaw pościeli. Powinna ona być z przyjaznego dla noworodka materiału, najlepiej bawełny. Warto sprawdzić także, czy wkład do pościeli jest naturalnego pochodzenia i nie ma alergizujących składników. Wiele kompletów pościeli dla noworodka ma bardzo piękne wzory i kolory. Każdy z pewnością wybierze taki, który będzie najbardziej odpowiedni.

Wybierając kocyk dla noworodka, warto kierować się podobnymi zasadami. Dodatkowo szczególna uwagę należy przyłożyć do tego, aby był on miękki i przyjemny w dotyku. Najlepiej, aby miał przynajmniej 100 cm długości i 70 cm szerokości. Nie warto obawiać się, że będzie to nietrafiony prezent. Kocyki mają tendencję do brudzenia się i rodzic zawsze doceni fakt, że będzie miał jeszcze jeden kocyk dla noworodka w zanadrzu.

Butelka dla noworodka 

Wybierając na prezent dla noworodka butelkę do karmienia, warto zadbać o kilka rzeczy. Przede wszystkim powinna ona mieć zabezpieczenie przed wylaniem się zawartości. Musi być wykonana z bezpiecznego dla dziecka materiału. Powinna mieć z boku miarkę, która pokaże jaka część pojemności butelki została zapełniona. Warto także przestrzegać informacji na opakowaniu odnośnie docelowej grupy wiekowej. Dzięki temu smoczek będzie miał odpowiedni kształt. Noworodki wymagają kształtu zbliżonego do anatomicznej budowy kobiecego sutka.

Grzechotka 

Grzechotka to doskonały prezent, który pozwoli rozśmieszyć dziecko oraz przyciągnąć jego uwagę podczas karmienia i innych czynności. Dostępnych jest wiele modeli grzechotek. Ich zaletą jest pomoc w rozwijaniu funkcji motorycznych dziecka oraz w rozpoznawaniu ruchu i dźwięków.

Zapas pieluch 

Pieluchy, a konkretniej popularne pampersy są nieodłącznym elementem wyprawki dla noworodka. Dzieci zużywają ogromne ilości pieluch, przez co ich koszt jest całkiem spory. Dlatego jest to bardzo praktyczny prezent, który odciąży nieco budżet młodych rodziców. Pampersy to także duży komfort, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Na rynku dostępne są tzw. torty z pieluch. Udekorowane dużą kokardą lub maskotką są ładnym i bardzo praktycznym prezentem.

Przed wyborem prezentu dla noworodka warto skontaktować się z rodzicami dziecka i zapytać ich, czego potrzebują. Dzięki temu zwiększy to prawdopodobieństwo, że prezent będzie trafiony.