Rodzice, których dziecko wyrasta z głębokiego wózka, zainteresowani są zakupem następnego wózka spacerowego.

Zakup nowego wózka nie jest łatwą sprawą, ponieważ nieraz trudno dokonać wyboru, wśród tak wielkiego wyboru wózków dostępnych na rynku. Warto, by rodzice decydowali się na produkt sprawdzony, solidny z pozytywnymi opiniami osób będących w posiadaniu danego wózka.

Dobry wózek spacerowy oprócz podstawowych funkcji takich jak: pięciopunktowe pasy, kosz na zakupy, szeroki daszek, wygodne siedzisko, powinien wyróżniać się innymi dodatkowymi zaletami. Mogą to być lekkie koła, poszerzany kosz na zakupy, poszerzana budka z systemem wentylacji, miękkie piankowe siedzisko i inne. Każdy wózek jest inny, dlatego chcąc kupić ten idealny, rodzice mogą dopasować wybrany wózek do swoich potrzeb.

Polecanym wózkiem, który słynie ze swej solidności jest wózek Joie Mytrax, brytyjskiego producenta. Jest to wózek, do którego można dopasować wiele różnych fotelików samochodowych, można więc stworzyć system podróżny 3 w 1. Wózek wyposażony jest w tradycyjne, pompowane koła, są one w pełni amortyzowane. Joie Mytrax jest wózkiem stworzonym na trudny teren, idealnie więc sprawdzi się w pieszych wędrówkach, po żwirowych nawierzchniach, jak i w miejskiej dżungli.

Jedną z największych zalet wózka jest to, że można go składać do kompaktowych rozmiarów. Wystarczy jeden ruch ręką, pociągnąć za rączkę wózka, by go złożyć wraz siedziskiem. Wózek wyposażony jest w system zabezpieczający przed samoistnym rozłożeniem. Atutem wózka Joie Mytrax, jest teleskopowa, regulowana do pięciu pozycji rączka z uchwytem na kubek, co jest praktyczne i wygodne dla prowadzącego wózek. Budka wózka jest szeroka, panelowa, ze wszytą siatką wentylacyjną. Wózek Joie Mytrax, posiada regulowane oparcie, dzięki któremu dziecko może ułożyć się w najwygodniejszej dla siebie pozycji. Regulowany jest także podnóżek, przydatny dla większego malucha. Wózek Joie Mytrax wyposażony jest w zdejmowaną tapicerkę, którą można czyścić, a nawet prać. Wózek dostępny jest w kilku stonowanych kolorach.