Dobór odpowiedniego materaca jest niezwykle istotny już w przypadku noworodka. Wielu
początkującym rodzicom dokonanie zakupu tego pierwszego, który umieszczą w kołysce lub koszu Mojżesza, sprawia znaczące trudności. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – rynek obfituje w najróżniejsze rozwiązania i materiały. Jedni polecają to, a inni tamto i ostatecznie już sami nie wiemy na co się zdecydować.

Na co zwrócić uwagę?

Jednym z ważniejszych elementów jest odpowiedni poziom twardości materacyka dla małego dziecka. Rozwijający się kręgosłup potrzebuje odpowiedniego podparcia, w związku z czym materac w łóżeczku, kołysce czy koszu Mojżesza nie może być ani za miękki ani za twardy. Wiele mam wskazuje również, że niezwykle istotne jest wypełnienie – pośród polecanych znajduje się kokosowe oraz piankowe, a wiele osób odradza wybieranie gryki.

Kolejny aspekt to materiał zewnętrzny. Przede wszystkim powinien być odpowiednio delikatny, ale istotne jest również, aby istniała możliwość zdjęcia pokrowca i wyprania. Za niezwykle ciekawe rozwiązanie można uznać pokrycia wykonane z materiałów pozbawionych chemii oraz substancji sztucznych, a za to nasycone wyciągiem z aloesu, który ma działanie kojące dla wrażliwej skóry dziecka i łagodzi podrażnienia. Takie rozwiązanie znajdujemy w materacach Aero, które znajdują się w ofercie sklepu: https://www.krainadladziecka.pl.

Jakie jeszcze plusy mają materace Aero?

Producenci zwiększyli wysokość tych materacy do 7 cm, aby zapewnić dzieciom jeszcze większy komfort snu. Poza tym noworodki i małe niemowlęta niemal cały swój czas spędzają na leżąco, więc dzięki temu mają możliwość lepszego podziwiania świata. Jednocześnie jest to materac dwustronny. Jedna ze stron jest bardziej przewiewna, zastosowano tu lepszą cyrkulację powietrza, aby latem dziecku było chłodniej. Natomiast druga strona wyposażona została w dodatkową warstwę, która w jesienne i zimowe dni chroni przed chłodem.

Jak wybrać materac?

Przede wszystkim musimy poznać dokładne wymiary naszej kołyski czy kosza Mojżesza, a może łóżeczka, w którym będzie spało nasze dziecko. Następnie warto zapoznać się z ofertą firmy Aero i wybrać pasujące dla nas rozwiązanie, na którym naszemu dziecku z pewnością będzie wygodnie, ciepło i miło w czasie snu, każdego kolejnego dnia. W przypadku materaca z całą pewnością warto postawić na jakość, gdyż ma on ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa u dziecka.