Niektóre przyszłe mamy przytłacza ilość produktów dla dzieci dostępnych na rynku. Wszystko się podoba i wszystko wydaje się potrzebne, przynajmniej przy pierwszym dziecku, jednak rzeczywistość weryfikuje niektóre nasze wybory.

Przykładowo często okazuje się, że gruba kołderka do łóżeczka dla noworodka czy niemowlaka niespecjalnie się sprawdza, bo np. jest mało elastyczna i trudno dopasować ją do malucha. Jednak możemy ja skutecznie zastąpić mięciutkim kocykiem z bawełny minky w dowolnym kolorze, który będzie wygodny dla nas i komfortowy dla dziecka. Z kolei na cieplejsze pory roku warto wybrać kocyk bambusowy, który zdecydowanie lepiej przepuszcza powietrze.

Kocyk- ile nam potrzeba? Jeden a może więcej?

Prawda jest taka, że jeden kocyk przy niemowlaku to mało. Zwykle osobny stosujemy w łóżeczku a inny w wózku. Czasem przydają się jeszcze dodatkowe, gdy któryś musi być wyprany. Jest taki okres we wczesnym życiu naszych dzieci, że większość mam stwierdzi, że kocyków nigdy dość. Szczególnie jeśli np. dziecko ma problemy z ulewaniem i kocyki często muszą być prane.

Gdzie kupić kocyk?

Najczęściej nie ma to znaczenia, ważne jest aby był wykonany z dobrego jakościowo materiału, dopasowanego do delikatnej skóry maluszka. Obecnie jednak zdecydowanie najwygodniejszą opcją są zakupy w sieci, w związku z tym warto zwrócić szczególną uwagę na ofertę w tym zakresie, prezentowaną na stronie https://bamboli.pl . Znajdziemy tam liczne piękne i wysokiej jakości kocyki, z których zakupu z całą pewnością będziemy zadowoleni.

Specjalny kocyk dla chłopca i dziewczynki?

Przyjęło się, że w przypadku chłopców dominuje kolor niebieski, zaś u dziewczynek różowy. Wszystkie pozostałe uznaje się właściwie za uniwersalne. Niekiedy jeszcze różnice dotyczą charakterystycznych dla danej płci nadruków na tego rodzaju tekstyliach. Kocyk dla dziewczynki może więc był idealnie różowy, ale nie musi, tak naprawdę wszystko zależy od upodobań przyszłych mam i kolorystyki całej wyprawki.

Czemu kocyk jest tak ważny?

Przede wszystkim przykrywamy nim dziecko, czy to w wózku czy w łóżeczku. Z łatwością wyczarujemy również z niego becik, w którym zawiniemy naszego malucha, a dodatkowo miękka i przyjemna w dotyku faktura będzie umilać sen i stanie się pierwszą przytulanką. Dlatego koniecznie pamiętajmy o zakupie kocyka dla naszego maleństwa.